Sprzedaż auta w skupie - ile trwa?

Ile trwa sprzedaż samochodu do skupu aut? Sprawdź, jak wygląda to w Poznaniu!

3 minutes, 28 seconds Read

Ogólnopolskie badania pokazują, że sprzedaż używanego samochodu tradycyjnymi metodami zajmuje około 48 dni. Nie jest to jednak regułą — na bardzo konkurencyjnych rynkach, takich jak np. Poznań, należy liczyć się nawet z kilkumiesięcznym oczekiwaniem na nabywcę. W tej sytuacji mieszkańcy stolicy Wielkopolski coraz częściej decydują się na korzystanie z usług skupów aut. Trudno się temu dziwić — rozwiązanie takie pozwala im zaoszczędzić wiele czasu.

Ile zajmie mieszkańcowi Poznania nawiązanie kontaktu ze skupem aut?

Mieszkaniec Poznania, który chce sprzedać auto do skupu, powinien przede wszystkim nawiązać kontakt z podmiotem z tej branży. Może użyć do tego np. formularza na stronie wybranego przedsiębiorstwa. Jego wypełnienie nie jest trudne — zawiera on zazwyczaj jedynie kilka rubryk (osoby zainteresowane wyglądem takiego kwestionariusza mogą zajrzeć na https://zasada24.pl/#skup-aut-za-gotowke-poznan, gdzie znajdą świetny przykład).

Firmy z tej branży kontaktują się zwykle z potencjalnymi kontrahentami w ciągu 2-3 godzin od wysłania zgłoszenia. Dla porządku dodajmy, że mieszkańcy Poznania mogą też skontaktować się ze skupem innymi drogami: mailowo, telefonicznie lub osobiście.

Jakie pojazdy można w Poznaniu sprzedać do skupu?

Skupy z Poznania zainteresowane są zwykle nabyciem samochodów osobowych wszelkich marek i roczników. Przykład szerokiego spektrum ich działań zobaczyć można na stronie https://zasada24.pl/#ostatnio-skupione-pojazdy-w-poznaniu, prezentującej pojazdy nabyte niedawno przez jedno z bardziej znanych przedsiębiorstw z tej branży. W większości skupów można też sprzedać ciężarówki i motocykle.

Czy sprzedaż auta do skupu jest szybka?

Sprzedaż samochodu do skupu w Poznaniu — ile czasu zajmą oględziny auta?

Przedstawiciel skupu już podczas pierwszej rozmowy jest zwykle w stanie podać orientacyjną cenę zakupu auta, sformułowanie ostatecznej propozycji wymaga jednak dokonania bezpośrednich oględzin. Odbywają się one w obecności właściciela pojazdu i nie zajmują zwykle więcej niż 60 minut.

Warto oczywiście przygotować się do takiego spotkania – najważniejsze wskazówki w tej kwestii znaleźć można w artykule https://zasada24.pl/#wskazowki-dla-klientow-skupu-aut, opisującym dokładnie cały proces sprzedaży auta do skupu. Co oczywiste, ustalanie ceny może trwać znacznie dłużej, jeżeli zdecydujemy się na podjęcie negocjacji.

Jak długo trwa podpisywanie umowy ze skupem aut?

Ostatnim etapem transakcji jest podpisanie umowy. Przedstawiciele poznańskich skupów aut zazwyczaj przygotowani są do jej natychmiastowego zawarcia — mają przy sobie m.in. odpowiednie druki. Podczas wypełniania takiego formularza warto dopilnować, by dane, wpisywane do poszczególnych rubryk, nie zostały przeinaczone (niestety, może to rodzić poważne skutki prawne). Po dopełnieniu niezbędnych formalności następuje zapłata.

Jak długo trwa sprzedaż auta do skupu?

Ile trzeba czekać na pieniądze za sprzedane do skupu auto?

Skupy aut z Poznania stosują dwie podstawowe formy zapłaty za nabyte pojazdy: gotówkę oraz przelew. Pierwszy z wymienionych wariantów używany jest przy rozliczeniach z klientami indywidualnymi — w tym wypadku płatność następuje natychmiast. Jeżeli natomiast samochód był własnością firmy, konieczne jest:

  • wystawienie faktury;
  • opłacenie jej przelewem.

Uiszczenie należności w taki sposób również nie zajmuje zbyt wiele czasu — obecnie standardem w tej branży są tzw. szybkie płatności.

Sprzedaż auta do skupu — ile to trwa w Poznaniu?

Na podstawie przedstawionych powyżej szacunków można pokusić się o wyliczenie czasu, jaki potrzebny jest dla sfinalizowania sprzedaży auta do skupu. W tym celu należy zsumować długość trwania poszczególnych elementów tego procesu. Policzmy:

  • wypełnienie formularza kontaktowego zajmie maksymalnie kilkanaście minut;
  • czas, po jakim skup skontaktuje się z nami, można ocenić na 2-3 godziny;
  • dojazd na miejsce oględzin pojazdu zajmie przedstawicielowi firmy około godziny, wycena auta — mniej niż 60 minut;
  • spisanie umowy i zapłata to kwestia kilkunastu minut.

Cały proces sprzedaży auta do skupu może więc trwać w Poznaniu zaledwie kilka godzin.

Similar Posts