Co zrobić w przypadku awarii modułu sterownika komfortu?

Moduł sterownika komfortu w samochodzie odpowiada za nadzór nad wyświetlaczami, systemem GPS, ustawianiem lusterek zewnętrznych, pozycją siedzeń.

W autach znajduje się obecnie wiele rozwiązań, które ułatwiają kierowcy obsługę automatycznej klimatyzacji, jest to centralny zamek, sterowanie oknami. Aby wszystkie udogodnienia działały prawidłowo, muszą być zarządzane przez odpowiedni sterownik.

Co zrobić w przypadku awarii modułu sterownika komfortu?

Nowy czy zregenerowany sterownik komfortu?

Moduły sterownika komfortu to nowoczesne urządzenia elektroniczne, wymagają odpowiedniego oprogramowania, mogą komunikować się z poszczególnymi elementami bezprzewodowo. Jak każde urządzenie moduł może ulec awarii, wówczas niektóre elementy automatyki w naszym samochodzie mogą przestać działać. Awaria może także powodować przerwy w działaniu, wówczas trudno będzie wykryć usterkę. Można wykorzystać urządzenie diagnostyczne, które podpinamy do komputera w aucie, dzięki czemu można otrzymać szczegółowe informacje na temat usterki, jeżeli moduł sterowania komfortu jest zepsuty, możemy go naprawić lub wymienić.

Często naprawa sterownika jest kosztowna, nie każdy serwis samochodów może także dokonać fachowej naprawy. W tym przypadku należy zakupić nowy moduł lub też poszukać modelu używanego, który został profesjonalnie zregenerowany. Moduł odnowiony będzie kosztował dużo mniej niż nowy. Zaletą jest duża dostępność modułów dla różnych aut. W przypadku, kiedy posiadamy starsze auto, wówczas nowy moduł może nie być dostępny, dlatego wybierzemy model odnowiony. Firmy zajmujące się naprawą modułów sterownika komfortu wykonują po usunięciu usterki testy, aby upewnić się że działa on prawidłowo. Dzięki temu otrzymamy w pełni sprawny moduł, który możemy zamontować w naszym aucie.

Wiele profesjonalnie zregenerowanych modułów komfortu można kupić na stronie internetowej. Dzięki temu możemy szybko pozyskać sprawną część, nie musimy czekać na sprowadzenie przez autoryzowany serwis. Czasem może to potrwać nawet kilka tygodni, w tym czasie nie będziemy mogli używać auta.

Similar Posts