Zmiana koloru auta – najpopularniejsze metody

Posiadacze samochodów często dbają o ich odpowiednią estetykę.

W ramach takiej dbałości czasami podejmują decyzję o odświeżeniu lub całkowitej zmianie koloru pojazdu. Dotyczy to zwykle walorów estetycznych i często idzie w parze z różnego rodzaju naprawami o charakterze blacharskim. Okazuje się, że kolor samochodu może być dość łatwo zmieniony na kilka różnych sposobów. Rozróżnia się głównie dwie metody, o których warto uzyskać więcej informacji. Ich wykorzystanie umożliwi tymczasową lub stałą odmianę wyglądu pojazdu. Każdy ma więc możliwość wybrania sposobu dopasowanego do własnych wymagań.

Zmiana koloru auta – najpopularniejsze metody

Fachowe prace lakiernicze i oklejanie samochodów foliami

Podstawową czynnością w zakresie zmiany koloru samochodu, jest jego fachowe lakierowanie. W ramach tego procesu, powłoka lakiernicza jest odpowiednio przygotowywana poprzez wyrównywanie powierzchni, szlifowanie i nakładanie podkładu. Kolejne etapy to malowanie właściwe lakierem w odpowiednio dobranym kolorze. Na koniec nakładana jest powłoka bezbarwna, która zapewnia atrakcyjny połysk oraz skutecznie chroni karoserię przed korozją, drobnymi zarysowaniami oraz innymi czynnikami, które mogą oddziaływać negatywnie na jej stan i wygląd.

Rozwiązaniem stanowiącym ciekawą alternatywę dla prac lakierniczych, jest używanie specjalnych folii na samochodzie. Takie materiały są oferowane w różnych kolorach i wzorach, które sprawiają, że można zmienić kolor pojazdu oraz uzyskać różne interesujące efekty dekoracyjne (mat, grafit, kameleon, wysoki połysk, itp.). Atutem takich elementów jest zapewnienie dodatkowego poziomu ochrony dla oryginalnej powłoki lakierniczej, która będzie zabezpieczać pojazd przed wieloma negatywnymi czynnikami, wilgocią, korozją, zanieczyszczeniami, drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, itp.

Atutem firm, które można znaleźć w sieci na przykład pod hasłem oklejanie samochodów jest fakt, że folie dekoracyjne i ochronne mogą zostać bezpiecznie zdjęte z pojazdu. W ten sposób możliwe jest przywrócenie jego oryginalnego koloru oraz idealnego stanu oryginalnej powłoki lakierniczej, bez żadnych zarysowań i innych wad. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne, jeśli właściciel planuje sprzedaż pojazdu i chce uzyskać za niego dobrą cenę.

Similar Posts