Moduł sterowania komfortem jest urządzeniem nadzorującym różne elementy w samochodzie.
Odpowiada za sterowanie lusterkami elektrycznymi, ustawieniem siedzeń, czujnika deszczu, zamkiem elektronicznym oraz immobiliserem. W nowoczesnym autach z bogatym wyposażeniem sterownik obsługuje dużą liczbę rozwiązań, które zapewniają komfort kierowcy oraz pasażerom. Obecnie są to sterowniki, które mogą komunikować się z poszczególnymi podzespołami za pomocą technologii bezprzewodowej.
Co zrobić kiedy moduł sterownia komfortem zostanie uszkodzony?
Moduł sterownia komfortem stosowany jest w autach osobowych, ciężarowych oraz autobusach. Nowoczesne moduły obsługują także wyświetlacze samochodowe, moduły GPS, w samochodach ciężarowych nadzorują także funkcję rejestrowania czasu pracy kierowcy, parametrów zużycia paliwa. Uszkodzenie modułu sterownia może objawiać się różnego rodzaju problemami, może objawiać się brakiem reakcji lusterek zewnętrznych, nieprawidłowym działaniem automatycznej klimatyzacji. Ze względu na dużą ilość urządzeń elektronicznych niesprawny moduł może uniemożliwić uruchomienia auta.
W przypadku uszkodzenia możemy wymienić moduł sterowania na nowy lub też zakupić moduł zregenerowany. Mechanicy specjalizujący się w naprawie modułów wymieniają uszkodzone podzespoły, dzięki czemu odzyskuje on swoją zdolność do prawidłowego działania. W tym przypadku mogą być to różne uszkodzenia mechaniczne, uszkodzenia płytki elektronicznej czy też błąd oprogramowania. Regeneracja jest dużo tańsza niż zakup nowego modułu, z czego chętnie korzysta wielu kierowców. Dostępne są także nieoryginalne zamienniki, które nie są zalecane ze względu możliwe problemy z kompatybilnością.
Zregenerowane, w pełni sprawne moduły sterowania komfortem, możemy zakupić w sklepie. Dzięki temu mamy pewność, że otrzymamy część, która wcześniej działała w danym modelu i będzie dla niego odpowiednia. Trzeba wybrać moduł dla konkretnego modelu i marki pojazdu. Prawidłowo odnowiony moduł będzie działał bezawaryjnie przez wiele lat.